Aktualizacja środowiska Java™

Systemy RADIX korzystające z serwera aplikacji i środowiska Java™ wymagają środowiska Java w wersji 8 (version 8) lub nowszej. W celu wykonania aktualizacji wersji środowiska Java, należy kolejno:

 1. Przejść do strony pobierania oprogramowania Java: http://www.java.com/pl/download/manual.jsp.
 2. W zależności od potrzeb i systemu wybrać właściwą wersję instalacji i postępować zgodnie z załączonymi dla wybranej pozycji instrukcjami.

Zawsze zalecane jest używanie najnowszej wersji środowiska Java. Odwiedzając stronę weryfikacji oprogramowania Java (http://www.java.com/en/download/installed.jsp), można sprawdzić, czy używana jest najnowsza wersja.

Na komputerach ze starszymi wersjami systemu Windows™, każda aktualizacja oprogramowania Java była instalowana w oddzielnym katalogu. Obecnie aktualizacje oprogramowania Java są instalowane w pojedynczym katalogu. Ze względów bezpieczeństwa wskazane jest usunięcie starszych wersji oprogramowania Java. Starsze wersje oprogramowania Java można usunąć postępując w identyczny sposób jak przy usuwaniu innego oprogramowania z komputera z systemem Windows.

Windows 7 i Vista — odinstalowanie programów

 1. Kliknij przycisk Start.
 2. Wybierz opcję Panel sterowania.
 3. Wybierz opcję Programy.
 4. Kliknij opcję Programy i funkcje.
 5. Wybierz program, który chcesz odinstalować klikając jego nazwę, a następnie kliknij przycisk Usuń.
Do usuwania programów mogą być wymagane uprawnienia administratora.

Windows XP — odinstalowanie programów

 1. Kliknij przycisk Start.
 2. Wybierz opcję Panel sterowania.
 3. W Panelu sterowania kliknij ikonę Dodaj lub usuń programy.
 4. W oknie Dodawanie lub usuwanie programów zostanie wyświetlona lista programów zainstalowanych w systemie, w tym wszystkich zainstalowanych produktów Java. Wskaż pozycję, którą chcesz usunąć, a następnie kliknij przycisk Usuń.

© 2019 RADIX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. | Polityka prywatności